Ngjelën e pyesin për fiksimin me Bora Zemanin. Ngjela: “Zotëri kalove nga sporti në erotikë”

Bora Zemani është në qendër të vëmendjes jo vetëm për jetën e saj profesionale, por edhe për atë private. Moderatorja e njohur është shumë aktive në rrjete sociale ku ndan shpesh foto e video që tërheqin vëmendjen e shumë ndjekësve, por jo vetëm. Së fundmi, në një imazh të publikuar në llogarinë e saj në … Read more

Aishe Haklaj: “Erdha në Shqipëri të denoncoj Berishën. Kam fakte dhe prova. Më ruante me agjentë 4 vjet”

Familja Haklaj do të padisë në SPAK Sali Berishën për akuzën e vrasjes së 4 vëllezërve Haklaj. Pas 12 vitesh në azil politik në Suedi, Aishe Haklaj, motra e madhe e familjes Haklaj është rikthyer për pak orë në Shqipëri pikërisht për këtë qëllim. Në një interviste ekskluzive për Report TV, përballë gazetarit Denis Minga, … Read more

Rama: “Kastravecat që janë mbi 20 cm të gjatë do ti kontrollojmë me dron super inteligjentë dhe do ti presim”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se domatet dhe kastravecat do kontrollohen me dron super inteligjente dhe do ti matet trashesia dhe gjeresia nga 300 metra lartesi me ane te teknologjise se sofistikuar. Nder te tjera ai tha: Nese frutat dhe perimet nuk permbushin kushtet e duhura per tu konsumuar nga njerezit, do ti bombardojme … Read more

Habit gazetarja e njohur Shqiptare. Ulet në tavolinë me ish burrin dhe burrin: “E dua si mik”

Sipërmarrësja dhe gazetarja, Silva Baltadori, disa ditë më parë festoi ditëlindjen e saj dhe ajo që habiti të gjithë ishte fakti se ish-bashkëshorti i Silvës ndodhej në të njëjtën tavolinë me burrin aktual të saj. Epo, të gjithë e dimë që kjo situatë është pak e tepërt për mentalitetin shqiptar, por Silva e ka një … Read more

Zbërthehen spiunët Rusë: “Erdhëm në Shqipëri për të zbuluar sekretin që ka lënë Putin pa gjumë”

Burime te sigurta per “Mendje” kane zbuluar informacionin sekret qe kerkonin me ngulm dy agjentet Ruse. Sipas te dhenave te sigurta, agjenti i koduar Rus me emrin Zhabarov eshte derguar me mision special nga vete Putin per ne Shqiperi. Ja cfare i tha agjenti autoriteteve Shqiptare Putin me ka derguar me misionin e qarte qe … Read more

Lajthit qytetari. Bën banjo dielli në autostradë. Çmendet eksperti: Çfarë bën ai aty? Për çfarë rri? Se marr vesh!”

Javën e kaluar një aksident tragjik i mori jetën familjes me 4 anëtarë në autostradën e Vlorës. Por edhe pse impakti në publik ishte i madh, qytetarët mesa duket nuk janë ndërgjegjësuar plotësisht. Përveç mungesës së barrierave anësore mbrojtëse në disa segmente, emisioni Uniko konstatoi edhe diçka të pazakontë: një qytetar që rrinte në anë … Read more