Dritan Hila: “Shqiptarët janë njerëz të egër. Tju japim armë të vriten që turistët të shohin spektakël”

Gazetari dhe botuesi i Dritare.net, Dritan Hila ka reaguar në rrjetin e tij social facebook për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kaluar në Velipojë. Konflikti që nisi për shkak të disa metrave territor, duhet të zgjidhej nga bashkia shkruan Hila. “Katër të vrarë në Shkodër për shezlongë plazhi. Në çdo vend të botës … Read more

Rama: “Nuk bëra status për Velipojën. Une po flija! Me vodhi kodin Saliu bashke me qytetarin dixhital”

Kryeministri Edi Rama postoi sot teper i lumtur nje status mbi Velipojen ku shprehej: Miremengjes nga Velipoja e dashur Publikimi i kryeministrit mori komente të ashpra nga qytetarët, pas ngjarjes së rëndë qe ndodhi dje dhe u fshi menjëherë. Edi Rama per mediat lokale u shpreh: Ju betohem qe nuk e shkruajta une mesazhin. Une … Read more

Këngëtarja e njohur Alma Bektashi ndahet nga burri. Ai e tradhëtoi me një vajzë 20 vite më të re!

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Alma Bektashi ka qenë gjithmonë shumë e rezervuar kur bëhet fjalë për jetën private. Ajo ka zgjedhur të flasë rrallëherë për familjen e saj. Alma është komentuar shumë në mediat rozë, pasi bashkëshorti i saj, Sokol Stafa “theu” traditën dhe la Tiranën, vendlindjen e tij, për të jetuar në Prishtinë … Read more

Sokol Balla përplaset fort me Berishën: “O gore pazari”. Berisha: “Balla dhe Rama janë vëllezër në skype”

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar ne rrjetet sociale nje foto ironizuese ndaj kryeministrit Rama dhe gazetarit te njohur Sokol Balla duke i quajtur te dy “skype brothers” (vellezer ne skype) I menjehershem ishte reagimi i Sokol Balles ne rrjetet sociale i cili ju pergjigj: As sot nuk durove dot. Me sulmove dhe sot. Megjithese … Read more

Ndodh hataja. Ndizet kondicjoneri i parë në Gjirokastër si pasoje e temperaturave të larta!

Kushtet ekstreme te motit, lageshtira dhe i nxehti Afrikan kane detyruar nje Gjirokastrit qe me dhimbje te madhe te ndezi per here te pare kondicjonerin per tu freskuar. Veprimi i tij shkaktoi habi te madhe ne qytetin e Gjirokastres dhe mbingarkoi sistemin elektrik duke bere qe te fiken dritat per rreth dy ore. Ismaili 60 … Read more

Lajmi Fundit/ Arrestohet në flagrancë 22 vjeçari që shkaktoi aksidentin me shpejtësi ekstreme.

Igli Madani, 22-vjeçari që po drejtonte mjetin tip “Audi” në aksidentin tragjik në aksin Fier-Vlorë është vënë në pranga. Sipas policisë, i riu ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka goditur nga mbrapa automjetin tip “Toyota” me të cilin po udhëtonin anëtarët e familjes Gushi. Si pasojë e aksidentit tragjik humbën jetën Eduarti me Silvanën … Read more