Plas sherri në studio: “O fshatar i rrit me bajga” “Fundërrinë. Palaço që leh si qen”

Një diskutim i ashpër ka ndodhur mes analistit Ilir Demalia dhe këshilltarit të Fredi Belerit, Skerdian Dhuli në Report.

Debati filloi me çështjen e Himarës, ku Fredi Beleri nuk mundi të betohet si kryetar i bashkisë, pasi ai aktualisht ndodhet në burg.

Në emisionin “Studio Live” të gazetarit Arbër Hitaj, të dy të ftuarit u përfshinë në debate personale dhe më pas Dhuli vendosi të largohet nga emisioni.

Dhuli: Fundërrina si puna jote, gjykoj se duhet të jenë në spital psikiatrik

Demaila: Je fshatar anonim, je rrit me bajga, je fshatar

Dhuli: Ti nuk krahasohesh dot me mua, se po ta duash Shqipërinë vjen dhe jeton këtu. Palaço, bën gama gam dhe leh si qen, këtu mbyllet diskutimi im me ty.