Plas sh’erri shekullit midis Luizit dhe Deas: “Shiko Kiarën që ka patur disa partnerë e mos më gjyko mua”

Ne rrjet ka filluar te qarkulloje nje video e Luiz Ejllit ku ai ofendon Dea Mishel duke i kenduar nje këngë ku e shan nga nëna.

Videon mund ta shikoni KËTU

Sipas Luizit, Dea i ka thene provincial atij kur ishin brenda shtepise se Big Brother dhe Luizi tha se nuk ja ka harruar kete gje. Ai bashke me publikun kendon nje kenge ku ofendon Dean.

I menjehershem ishte reagimi i Deas ku ajo ka paralajmeruar Luizin te mos merret më me familjaret e saj.

Ajo tha se Luizi ka perfolur Dean sikur ajo i hipen dhe i zbret meshkujve por Dea i ka kujtuar Luizit se Kiara ka pasur disa te dashur dhe pikerisht prej kesaj gjeje ai nuk duhet te gjykoje te tjeret por te nisi gjykimin nga vetja

Ja mesazhet e publikuara nga Dea:

E para, une po jetoja jeten time e lumtur dhe marr vesh qe Luiz Ejlli me paska share ne familje.TURP, burre 40 vjec, per nje LOJE!!

E dyta, une s’kam inate me ty, sepse kam kohe ge jam prezente ne TV dhe kam pune te gendrueshme, made me behet gejfi te punosh e te kesh mundesi sa me shume. Sic ta kam thene live. Po ti i pangopur me fame e vemendje, vazhdon luften me mullinj ere.

E treta, s’kam thene kurre qe Shkodra eshte province. E provincat s’kane asgje te keqe. Çdo vend eshte i bekuar! Une Shkodren e adhuroj. Kam thene qe ti Luiz ke mentalitet provinciali, ge vazhdon e verteton me keto video. Ja po ta shpjegoj nese nuk e ke te qarte fare eshte mentaliteti i provincialit: mendjengushtesi e shoqeruar me mungese informacioni ge reflektohet ne perditshmeri duke mos pranuar njerez apo opinione ndryshe nga te tuat.

Sa per hipje-zbritje njerezish une 1 te dashur kam pasur gjithe jeten dhe kjo ska ag rendesi po eshte shume menyre e shemtuar per tiu drejtuar nje vajze kjo qe ti zgjedh. Per me teper ti je nie mashkull ge ka rene ne dashuri me nje vajze me disa partnere publike. Une nuk gjykoj asnjeri, por nese deshiron te gykosh, fillo nga vetja.E per cdo vajze qe qesh e duartroket kur nje vajze tjeter ulet, turp!