Prishet brava. Basha ngel i mbyllur brenda në zyrë: “Mos e shembni derën. Nuk trembem nga kaq pak gjë”

Lulzim Basha ka ngelur sot i bllokuar ne sallen ku do jepte konference per shtyp per shkak te bllokimit te braves se deres.

Mesa duket, kryetari i PD ka nderruar aq shume brava sa tashme nuk po gjen dot se cilat celesa i perkasin braves ne sallen e konferencave.

Menjehere ne kerkim te celesave jane vene deputetet Bardhi si dhe militantja e eger e cila u perlesh me Evi Kokalarin diten e djeshme.

Duket se kjo situate nuk e ka sikletosur aspak kryetarin e opozites i cili tha se:

Jemi mesuar me veshtiresi te medha gjate ketyre viteve te opozites. Krriminelet Rama-Berisha duan te me izolojne ketu ne zyre per shkak se kam mbeshtetjen e 99.99% te anetareve te PD. Por po ju them qe mua nuk me ben syri terr. Ketu brenda do qendroj i mbyllur si martir. Urdheroj Griden e cila qe nga ky moment duhet te me sjelli nga dritarja buke dhe pak uje. Salinjanin e shpall roje nderi. Duhet te qendroje mbas deres me vetmohim derisa te gjejme celesin per ta hapur. Per fat te keq jane mbi 2 mije celesa per tu kontrolluar sepse kemi nderruar bravat ne te gjitha deget e PD ne te gjjthe Shqiperine

Lulzim Basha

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment