Profesori ngeli në provim studentët nga Tirana por shikoni se çfarë i punuan atij me pyetjet e provimit!

2 studentet nga Tirana K.C dhe S.L shkuan te jepnin perseri provimin ne te cilin i kishte ngelur profesori P.

Profesori i tha se do ti bente vetem pyetje me goje ne provim dhe nese do pergjigjeshin sakte do kalonin.

Studenti K.C u fut brenda ndersa studenti S.L qendroi mbrapa deres per te degjuar pyetjet e provimit.

Profesori filloi te pyeste studentin K.C

E zeme se ti ke hipur ne tren por eshte shume vape. Kjo eshte vera me e nxehte qe kemi kaluar ne Shqiperi. Cfare do beje ti nga vapa e madhe?

Studenti K.C ju pergjigj: Do hapja dritaren

Dakord i tha profesori. Atehere dritarja eshte 2 metra e gjere dhe nje meter e gjate. Treni po ecen me 40 kilometra ne ore. Era po fryn nga jugu me 15 kilometra ne ore. Sa kohe do ti duhet ajrit qe vjen nga jashte dritares qe te zevendesoje ajrin e nxehte qe eshte brenda ne vagon te trenit?

Studenti K.C u hutua komplet nga pyetja e nderlikuar dhe i ra shkurt duke i thene profesorit: Nuk e di

Profesori i vuri 4 dhe e ngeli ne provim e i tha te dilte jashte.

Ne sallen e provimit hyri studenti L.S

Profesori fillon ta pyesi:

Je ne nje vagon treni dhe eshte shume vape. Ti je bere qull ne djerse nga vapa madhe. Cfare do besh ti?

Studenti i cili kishte degjuar pyetjet e provimit i tha profesorit:

Do hiqja bluzen.

Profesori ju pergjigj: Dakord e hoqe bluzen por prape eshte shume vape. Cfare do besh qe te freskohesh?

Do heq kanatjeren – ju pergjigj studenti

E kuptoj por eshte akoma shume shume nxehte – i tha profesori

Do zhvishem komplet – i tha studenti

Dakord tha profesori por perballe teje ne vagonin e trenit eshte nje burre nje si tip manjaku qe po te sheh ty te zhveshur.

Studenti ju pergjigj me nje fryme: O profesor jo nje burre po sikur i gjithe treni te jete i mbushur me burra dhe sikur te gjithe burrat te hidhen siper meje une nuk do ta hap kurre ate dreq dritareje

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment