Rakipi përplaset keq me Grida Dumën! Rakipi: “Ky është një turp” Duma: “Kurse për mua turp është kur..”

Grida Duma mbrëmjen e djeshme është përballur me analistët në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV.

Gjatë diskutimit për procesin zgjedhor për kreun e Partisë Demokratike gazetari Ylli Rakipi është përplasur me demokraten Duma për listat e anëtarësisë së kësaj partie të cilat nuk iu dhanë kandidatëve që konkurronin Lulzim Bashën dhe nuk janë bëra as publikie.

Sipas Dumës arsyeja pse nuk janë bërë publike është rreziku i vendeve të punës për një pjesë që punon në administratë, por ky vendim për mospublikim sipas Rakipit është turp dhe ngre dyshime për verifikimin e zgjedhjeve.

Pjesë nga biseda:

Çani: Lista e anëtarëve të PD nuk ka pse të publikohet sipas Gridës sepse identifikohen dhe nëse verifikohen që janë me PD mund ti heqin nga puna në administratë. Në njëfarë mënyre duan të ruajnë privatësinë përballë një pushteti si ky i Ramës. Pra është një alibi.

Rakipi: Për mua kjo nuk është një alibi, është një turp.

Duma: Për mua është turp të lëshosh listat e anëtarësisë dhe ti bësh ato publike. Sepse nuk i garanton askush.

Rakipi: Po Basha i kishte listat?

Duma: Jo fare.

Rakipi: Po si i verifikoni zgjedhjet?

Duma: Çdo kryetar dege ka listën e anëtarësisë pasive dhe të asaj aktive.

Rakipi: Kjo është qesharake.

Leave a Comment