Rama hap ekspozitë me sfurqet e Ilir Metës dhe jep mesazhin: “Ilir, mblidhi këto vegla dhe futi në..”

Kryeministri Rama, ne keto dite te nxehta vere ka hapur ekspoziten e tij me te re, te titulluar “Sfurku midis nesh”

Ne ekspozite ishte i pranishem gjithashtu edhe Erion Brace i cili pati nje moment nervozizmi kur pa qe sfurku ishte me i gjate se ai vete.

Kryeministri Rama ne fjalen e rastit qe mbajti u shpreh se:

E kam hapur kete ekspozite me lopata, sfurqe e sepata per ti treguar Ilir Metes qe ne jemi njerez te punes dhe jo te luftes.

Erion Veliaj pershembull nuk e heq lopaten nga dora edhe kur ha buke. Une vete e mbaj kosën poshte jastikut kur fle gjume.

Erion Brace eshte mjeshter i perdorimit te draperit. Prandaj Ilir, kur permend luften me sfurqe te lutem merri te gjitha sic jane dhe futi te gjitha aty ku nuk thuhet

Fjala e kryeministrit Rama u duartrokit me shume pasion edhe nga Majlinda Bregu e cila me trup jeton ne Europe por me zemer eshte tek Rama.

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2020. Ndalohet kopjimi këtij materiali.