Ricky Martin flet shqip: “Jam kurioz të provoj sufllaqen dhe të haj një pjatë groshë në Tiranë”

Këngëtari i famshëm latin pritet të vizitojë Tiranën më 20 korrik ku do të mbajë dhe një koncert.

Ai u shpreh per mediat boterore se eshte shume kurioz te provoje sufllaqen ne Shqiperi sepse ka degjuar te flitet shume per te.

Dua te provoj nje pjate groshe ne ndonje gjellëtore të Tiranës dhe gjithashtu te shijoj sufllaqen – tha kengetari i famshem duke buzeqeshur

Kam degjuar se ne Shqiperi ne vend te pageses perdoret sufllaqja. Përshembull thojne qe “e shite voten per nje sufllaqe” etj.

Kjo tregon se sufllaqja paska vlere më të madhe se vota.

Ne fund te intervistes nje gazetar e pyeti:

Po pjaten e groshës perse do qe ta hash ne Tirane?

Kot për pordhë – u përgjigj Ricky Martin

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2023. Ndalohet kopjimi këtij materiali.