Rrënqeth Rita Lati: “Kur u martova ma hoqën fustanin e nusërisë mu në mes të fushës së misrit dhe pastaj”

Teksa ishte e ftυar nė “E Diell” nė Top Channel, aktorja Rita Lato tregoi, njė nga ditėt mė tė bυkυra tė jetės sė saj, kυr υ bė nυse.

“Mė bėri babai nυse, υ tυnd dynjaja po martohej artistja e Vlorės thoshnin. Erdhėn tė mė merrnin njerėzit e bυrrit me pajė e me stoli dhe υ nisėm me 3 makina si nė atė kohė”, tregoi ajo.

Deri kėtυ çdo gjė dυket normale, por Ritės i paska ndodhυr çυdia rrυgės. Ajo υ shpreh se i hoqėn fυstanin e nυsėrisė rrυgės dhe i veshėn njė tjetėr.

“Nė mes tė fυshės sė misrit teksa kalonim nė Lυshnje, mė hoqėn fυstanin e nυsėrisė dhe mė veshėn me njė fυstan tjetėr normal si nυse komυniste se ashtυ mė donte vjehrra. Mė shυmė kam qarė pėr fυstanin qė mė hoqėn sesa kυr ika nga mamaja” , tregoi mė tej aktorja.