Sherri i Edi Ramës me Luiz Ejllin: “Ti bën humor kaps” “Kur të mbërrish tek k… dil vetë”

Kryeministri Edi Rama dhe kengetari i cili eshte pjese e Big Brother Luiz Ejlli, shkembyen disa batuta dhe u perplasen 2 vite me pare.

Shkak u be nje postim i kryeministrit ku njoftonte daljen e pensionisteve diten e shtune dhe te femijeve diten e diele.

Një ndër ata që kanë reaguar është këngëtari Luiz Ejlli, i cili ka komentuar në Facebook-un e Kryeministrit Rama.

Ai i ka dhënë një ide Ramës duke propozuar që qytetarët të dalin sipas emrit, të hënën ata me A, e me radhë. Por ai më tej shkruan se Rama duhet të dilte kur të ishte radha e gërmës K, duke iu drejtuar si Kryeministër.

Kjo gjë nuk i ka pëlqyer Ramës dhe i është përgjigjur duke thënë se Luizi beri një lloj humori kaps.

Luiz Ejlli: Dje nxore pensionistët, sot mamatë. Të hënën bëje me alfabet, Letë dalin ata që i fillon emri me A, të martën me B, etj. Kur tur të mbërrish tek K, dilë vetë.

Edi Rama: Humor kaps quhet ky.

Luiz Ejlli: Po unë tu drejtova si Kryeministër me K, pastaj se të shkon mendja tjera kund….