Shpërthen Albano Bogdo: “Nuk mund të thuash Vafshi në të sëmës 3 muaj para”

Në muajin qershor, shfaqja e humorit në Tv Klan, “Klanifornia,” përfundoi udhëtimin e saj.

Ishte prodhuesi Turjan Hyska ai që konfirmoi mbylljen e programit të dashur për audiencën.


Dje, aktori Albano Bogdo, në një lidhje live në Tik Tok, zbuloi se ishte njoftuar për mbylljen e shfaqjes së humorit vetëm 3 muaj më parë.

Ja si u shpreh ai:

“Na erdhí njė dítė pronarí, nuk na erdhí neve í tha drejtorít tonė tė ‘Klanífornías” Turít nė muajín príll, nė qershor mbyllet komplet.

Nuk mund tė thotė njeríu 3 mua para íkní ju, e dí unė qė 3 muaj ėshtė lígjėrísht njoftímí por unė nuk jam roje objektí, duhet tė mė thuash 1 vít para, qė unė tė mendohem 1 vít, ta ndaj jetėn nė mes punės qė po bėj, tė cílėn dua ta bėj shkėlqyer dhe mídís projektít tė rí tė ardhshėm qė duhet tė bėj ku tė pėrplasem.

Nuk mund tė mė thuash 3 muaj pėrpara, tí tjetrí tí tjetrí etj vafshí tė sėmės sė mua kaq m’u deshėt. Nuk kam pyetur asnjėrín se ku do tė shkojė”- dėgjohet tė thotė aktorí í humorít nė vídeo líve e bėrė mė ndjekėsít nė Tík Tok.


“Klanífornía”, í cílí u moderua nga Marína Vjollca, nísí sí program nė tetor tė vítít 2019 dhe vazhdoí pėr gjashtė sezone rresht.