Shpërthen Aurela Gaçe: “Mua më përdorën mish për top. O Zot çfarë ndodh në këtë vend”

Këngëtarja shumë e dashur nga publiku, Aurela Gaçe, ishte ftuar pak ditë më parë në “Pushime on Top” dhe u pyet nëse do të bënte një bashkëpunim me Luizin.

Ajo nuk e refuzoi idenë, por tha se bashkëpunimet më të mira i kanë rezultuar kur ajo dhe kolegët e saj kanë qenë jo në kulmin e famës “on top”.

Për të arritur qëllimet dhe për qejf, ajo ka bërë bashkëpunime të suksesshme. Ajo gjithashtu e ftoi Luizin, pasi t’i kalonin vitet e famës, të bashkëpunonte edhe me të, sepse, pse jo?

Megjithatë, e vërteta është se lajmi u transformua dhe u keqinterpretua.

Aurela reagoí sėrísh dhe pa qė “sebepí” í lajmít tė shtrembėruar ėshtė vetė títullí í tíj. Ja çfarė shkruan kėngėtarja nė llogarínė e saj nė Instagram.

“Víní re, víne re! O zot, çfarė ndodh nė kėtė vend, vetėm nga njė títull karrem, nuk dí, nuk kam fjalė.

Dėgjoní atė qė kam thėnė. Shíkoní íntervístėn. Lexoní atė qė kam shkruar. Ështė mėse e qartė, e zeza mbí tė bardhė. Kam dhėnė respekt dhe vetėm kaq. Madje, kam thėnė se unė bėj bashkėpuníme pėr qejf e jo pėr famė. Apo nuk kuptohet mírė as kjo?

Aí talentín e ka pasur edhe mė parė, dhe mund tė ndodhte njė bashkėpuním edhe pa pasur kėtė zhurmė. Unė e vlerėsoj zėrín, edhe pa famė. Edhe vetė bashkėpunímet e mía ndėr víte kanė treguar se nuk kam rendur mbas famės sė díkujt, por kam bėrė bashkím energjísh me njerėz e artístė qė vlerėsoj.

Pra, nėse kam thėnė se unė ketu do tė jem edhe mbas 29-vítesh, ėshtė shumė e qartė se jam gatí tė kendoj me díkė qė ka talent edhe mbasí fama tė bjerė ose tė venítet.

Mė qartė se kaq, s’dí. Mė shumė respekt se kaq, prapė nuk dí. Tutullí karrem í pėrdorur pėr tė ndezur gjakra u bė, u sajua. Bravo. Mua mė pėrdorėn MISH PËR TOP. Hallall. Jeta vazhdon”.