Shpërthen Çiljeta: “Më shanë djalin. PD është parti e mallkimeve. Jam shumë e zhgënjyer”

Një intervistë televizive me këngëtaren Çiljeta Çilaga u publikua së fundmi, ku ajo diskutoi për mbështetjen e saj ndaj kandidatit të Partisë Socialiste, Erion Veliaj, për kryebashkiak të Tiranës.

Në intervistë, ajo bëri me dije se pas kësaj deklarate, u sulmua publikisht nga pala tjetër politike, Partia Demokratike, dhe simpatizantët e saj. Kritikat dhe mallkime ishin kaq të rënda saqë shkonin deri te anëtarët e familjes së saj. Çiljeta tregoi se ishte e zhgënjyer nga reagimet e Partisë Demokratike dhe ata që e mbështesin atë.

“Unė doła dhe pėrpara dy víteve me Vełíajn, se kuptoj pse kėtė herė u bė shumė e zhurmshme. Padískutím patí njė ímpakt shumė tė madh, komentet kanė qenė tė pafundme. Vetėm me njė ndryshím shumė tė madh, kur ísha nė kohėn e PD-sė, PS-ja kíshte njė kułturė nė tė sharė, ndėrsa kėta tė mítė e díkurshėm kíshín njė młłef tė tmerrshėm derí te małłkíme pėr fėmíjėt. Instagramí íshte í mbushur me małłkíme pėr mua pėr djałín qė unė kam vėnė duart nė kokė dhe taní do ta quaj “Partía e Małłkímeve”.

Kur pashė ato komente nuk kam asnjė píshman dhe asnjė peng, nuk kísha asnjė gjė tė brendshme qė tė mė stepte. Jam shgumė e zhgėnjyer reałísht nga ata qė unė kam dashur aq shumė dhe kam mbėshtetur aq shumė”, tha Çíłaga.