Shpërthen Fevziu mbasi i preu rrugën lopa: “Bariu që e ka lënë këtu nuk ka ndryshim nga një vrasës”

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu, i cili ka zgjedhur që të pushojë në jug, i ka ndodhur diçka e papritur në rrugë.

Vetë gazetari Fevziu ka ndarë në rrjetet e tij sociale një video, ku shihet se i kanë zënë rrugët një kope lopësh.

Fevziu shprehet se bariu që i ka lënë lopët në rrugën e re Vlorë-Orikum, nuk ka asnjë ndryshim nga një vrasës nga pakujdesia.

“Nje kope lopesh ne mes te rruges interurbane Vlore – Orikun (rruga e re), kur shpejtesia e lejuar eshte 80 km/ore dhe pa asnje lloj ndricimi eshte po aq e rrezikshme sa cdo makine qe te vjen perballe ne autostrade. Ky bari qe i ka vendosur aty per minuta te tera nuk ka ndryshim nga nje vrases nga pakujdesia”, shkruan Blendi Fevziu.

Leave a Comment