Shpërthen gazetari Elvi Fundo: “Ujku është Sali Berisha, hiena e tij Basha. Gaz Bardhi lepurushja oborrit”

Nga: Elvi Fundo

Kur fajin e ka Gaz Bardhi!

Qe te mos perpeliten kot disa lulzimsa te deshperuar e servile te Bashes, pa lene menjane disa gjoja Berishiste.

Duken qesharakë dhe budallenj keta qe duan tja faturojne perjashtimet nga komisioni Nishani-Ruli, humbjen e zgjedhjeve, raportin e falsifikuar, listen e manipuluar te Keshillit Kombetar, Gazmend Bardhit, pjeshkes te zemres time.

Zgjedhjet i humbi Basha, humbjet dhe manipulimet ne PD i bekon Berisha.
Per situaten ne PD, pa asnje medyshje FAJIN E KA SALIU, ne menyre te perseritur kjo.

A thua valle se se kuptojne? E dine por ketyre qe i heqin ju shkon shume historia e gomarit me ujkun. Atyre qe shpesojne ende sju ben dot derman as vete Gazi.

Doktori se fundi turpesisht u shfaq si avokat i kunatit te Lulit, E NEVERITSHME PERTEJ GJITHCKAJE, turpesisht dhe justifikues i humbjeve te Bashes dhe falsifikimeve e manipulimeve me listat e zgjedhjet ne PD.

Per eliten e Republikes se Re fajin e ka Gaz Bardhi. JO OR JO. FAJIN E KA LULZIM BASHA E SALI BERISHA QE E MBESHTET. PIKE.
Ju qe e ndjeni veten gomere UJKU eshte Sali Berisha, Luli eshte hijena e tij. Gaz Bardhi eshte lepurushja e oborrit. Vetem kaq.

Kjo eshte verteta politike, mbi cdo respekt apo mirnjohje qe kam une personalisht ndaj Doktorit.

Leave a Comment