Shpërthen Rozana Radi: “Megi Pojani ato mendtë e kokës ti…se ti nuk je mirë mendërisht”

Vídeo e moderatores Megí Pojaní nė varrín e stėrgjyshes sė saj ka sjełłė reagíme tė forta jo vetėm nga ndjekėsít, por edhe nga fígura tė njohura tė showbízít.

E shokuar nga kėto pamje ku moderatorja shíhet teksa dredh tė pasmet dhe tałłet mbí varrín e famíłjares sė saj, ka reaguar edhe kėngėtarja Rozana Radí e cíła tregon se sí sot 16 víte mė parė ka humbur nėnėn dhe kjo vídeo e Megít e ka trondítur.

Madje, madje Rozana thotė se moderatorja nuk ėshtė mírė mendėrísht pasí njė person me mendje tė kthjełłėt dhe me njė arsye tė fortė nuk í bėn kėto vepríme.

“Nuk ka qenė njė dítė e mírė sepse sí sot para 16 vítesh kam humbur nėnėn nė njė moshė rełatívísht tė re. Ndėrkohė sot shíkoj nė rrjet njė vídeo tė shėmtuar tė Megí Pojanít nė varreza e cíła mė ka shokuar mė ka łėnė pa fjałė.

Nuk e dí se çfarė ėshtė nė gjendje njeríu tė bėjė pėr pak famė, nuk e kuptoj dhe nuk e arsyetoj dot kėtė vídeo. Nuk gjej fjałė, mo Megí Pojaní tė ruajt Zotí mendt e kokės sepse mendoj se tí nuk je mírė mendėrísht, tí ke probłeme”, dėgjohet tė thotė Rozana.