Tezja Albërie Hadërgjonaj: “Mbesa ime vajzë naive. Big Brother po na bastardon. Na cënoi familjen”

Albërije Hadërgjonaj, tezja e Beatrix Ramosaj ka shprehur mbështetjen e saj për mbesën e cila është vënë përballë komenteve e sulmeve pas lidhjes që krijoi me Donald Veshajn brenda shtëpisë.

Në një intervistë për Kryefjala.com, Albërije Hadërgjonaj shprehet se e gjithë situata është krijuar për shikueshëmri. 

Sipas këngëtares, produksioni i spektaklit ka shkelur mbi privatësinë e banorëve duke bërë që ata të vihen përballë sulmeve e komenteve negative të publikut.

Alberije Hadërgjonaj: Po e kam ndjekur nga momenti kur eshte fut nje pjese e shpirtit tim aty, Trixa, te cilen e kemi rritur bashke me motren.

Se di cfare te them sepse realisht po ju kushton shume me shume sesa ai cmim. Aty po humbasin vlerat artistike si Fifi, Monika, Ariola, Donaldi e se fundmi Beatrixa dhe me vjen shume keq! 

Normalisht une do doja te fitonte Beatrixa dhe do genjeja po te thosha ndryshe. Eshte mbesa ime dhe e dua si vajzat e mia. Artiste me disa cmime dhe shume e talentuar.

Alberije: Beatrixa eshte njesoj sikur ta kisha lind vet!

Alberije: Trixa eshte vajze naive dhe beson verberisht ne dashuri, dhe duke e njohur mire e di qe eshte e sinqerte ne ate qe thote.

Alberije: Eshte shuuume normale qe dy te rinj te dashurohen. Beatrixa s’ka qene shoqe e Bores dhe s’i detyrohet asgje. Shto ketu faktin qe Bora e Donaldi ishin te ndare prej 8 muajsh dhe mesa kuptoj e gjithe kjo u be per shoë dhe viktime e gjithe kesaj eshte Donaldi dhe Beatrixa.

Produksioni duhet te kishte vene ne dijeni Donaldin qe Bora ka pranuar dhuraten e tij dhe e mbante, por benë te kunderten: futen Meridianin per t’i dhene informacion qe jashte ti nuk e di çfarë behet . Mbase jam gabim po une si publik keshtu e perceptoj.

5-A ka gabuar Trixa qe u lidh me Donaldin?

Alberije: Nuk mund te jete gabim të dashurosh dike qe te thot jam single dhe ti je ajo qe dua.

6-Si po sillet produksioni i BB Vip me çiftin Trixes & Donald?

Alberije: Atyre po ju behet nje gjyq publik nga njerez qe s’kane asnje te drejte te japin, as marrin nga dy njerez qe pelqehen. Produksionit mbas daljes te Fifit ju duheshin keta te dy per shikueshmeri. Ata po e bastardojne dhe po demtojne imazhin e te treve dhe me vjen shume keq! Boll me se jane tre familje te cenuara moralisht!

7-Po Antigona nena e Trixes dhe motra juaj si po e perjeton kete eksperience?

Alberije: Ajo ka rritur nje vajze me plot sakrifica dhe nuk e merion kete. Une si artiste nuk i kam degjuar kurre llafet, lart e poshte dhe prandaj kam ecur perpara.

8-A ke menduar qe Trixa te dale nga BB Vip pasi publiku po e paragjykon per lidhjen me Donaldin ?

Alberije: Po te isha une kisha dal me kohe sepse nuk lejoj askend te cenoje privatesine! Po do doja te dilte sepse Trixa nuk i pershtatet ketij formati. Duhet te jesh cdo gje qe Trixa nuk eshte! Neve kemi menduar qe po futet ne nje program si Big Brother VIP, ku figurave publike ju mbrohet karriera, por shoh qe nuk dalin dot nga formati i “Perputhen”, ku per disa vieëers kane shkelur mbi cdo parim.

9- Ky spetakel po e ndihmon apo demton Trixen?

10-Nese Trixa do ta shihte kete interviste cila do te ishte keshilla qe do ti jepje?

Alberije: Mos ndrysho per askend. Jeta eshte e jotja dhe jetoje si ta duash ti. Ne te gjithe e mbeshtesim se e njohim si eshte!

Ç’ka ndodhur në Big Brother VIP?

Kur ishte puthur me Bora Zemanin dhe kur i kishte dërguar asaj një varëse si dhuratë për 3-vjetorin e lidhjes së tyre, Donald Veshaj u takua me konkurenten e re, këngëtaren Beatrix Ramosaj.

Pas disa ditësh flirtime me shikome dhe prekje, ndodhi dhe puthja e parë mes çiftit duke sjellë dhe një ‘lumë’ kritikash e sulmesh ndaj tyre. Të dy treguar se ajo që nisi nuk e prinsin dhe nuk ishte e planifikuar, por personi i vetëm që mori mbështetjen e publikut ishte Bora Zemani.

Leave a Comment