Vdes në moshë të re një nga këngëtarët me famë botërore të Backstreet Boys. Dyshohet se është mbytur në..

Ka ndërruar jetë në moshën 34-vjeçare këngëtari dhe reperi Aaron Carter.

Ai ishte vëllai më i vogël i Nick Carter të Backstreet Boys.

Aaron Carter me vëllain e tij të Backstreet Boys Nick Carter


Faqja e internetit TMZ tha se Carter u gjet i vdekur në banjën e tij në shtëpinë e tij në Lancaster, Kaliforni, të shtunën në mëngjes.

Përfaqësuesit e ekipit të tij konfirmuan vdekjen e tij.


“Tani për tani është një kohë vërtet e keqe, ne po përpiqemi të kuptojmë se çfarë ndodhi dhe cili ishte shkaku i saj”, thanë ata.

“Ne jemi po aq të mërzitur sa të gjithë dhe shpresojmë që fansat të mund t’i japin ngushellime dhe lutje familjes së tij.”


TMZ gjithashtu raportoi se policia e qarkut të Los Angeles mbërriti në vendngjarje rreth orës 11:00 me orën lokale (18:00 GMT) pasi mori një raport për mbytje.


Carter filloi karrierën e tij duke kenduar për grupin e djemve Backstreet Boys në një numër turnesh dhe koncertesh, dhe gjithashtu pati një karrierë të suksesshme solo.


Gjatë fundit të viteve ’90 dhe fillimit të viteve të hershme ai shiti miliona kopje të katër albumeve të tij, i pari prej të cilëve ishte kur ai ishte vetëm nëntë vjeç.


Albumi i tij i dytë, Aaron’s Party (Come Get It), u publikua në vitin 2000 dhe u bë platin i trefishtë.
Ai përmbante këngët teke I Want Candy, Aaron’s Party (Come Get It) dhe That’s How I Beat Shaq. Pas albumit ai përsëri mbështeti turneun e Backstreet Boys dhe Britney Spears në Oops!… I Did It Again.

Ndërsa u rrit, Carter kaloi në rap, dhe gjithashtu u shfaq në muzikalë në Broadway dhe në shfaqjen televizive amerikane Dancing With The Stars.


Ai u përball me një sërë vështirësish, duke u kontrolluar për rehabilitim disa herë dhe duke paraqitur një peticion falimentimi në vitin 2013 për miliona dollarë borxhe, shumica e të cilave lidhen me taksat.


Ai gjithashtu pati disa përplasje me autoritetet për posedim droge dhe drejtim të pakujdesshëm.
Në fillim të këtij viti ai i tha Daily Mail se donte të mos shihej më si një “mbytur treni”.


“Unë nuk jam si disa njerëz përpiqen të më pikturojnë,” tha ai për gazetën. “Nëse dikush dëshiron të më quajë një aksident treni, unë kam qenë një tren që është rrënuar shumë herë dhe ka dalë nga shinat nga shumë gjëra të ndryshme.”


Djali i Carter, Princi lindi në vitin 2021 dhe sipas The Hollywood Reporter ai u dërgua në rehabilitim në fillim të këtij viti në një përpjekje për të fituar kujdestarinë e tij.


Pas njoftimit për vdekjen e Carter, nëna e Princit, Melanie Martin lëshoi një deklaratë duke thënë se ajo ishte “ende në procesin e pranimit të këtij realiteti fatkeq”.


“Mendimet dhe lutjet tuaja vlerësohen shumë,” shtoi ajo.


Yjet e tjerë të popit të viteve ’90, New Kids on the Block i bënë homazhe Carter, duke thënë se ishin “të tronditur dhe të pikëlluar” nga vdekja e tij.

Leave a Comment