Zbërthehen spiunët Rusë: “Erdhëm në Shqipëri për të zbuluar sekretin që ka lënë Putin pa gjumë”

Burime te sigurta per “Mendje” kane zbuluar informacionin sekret qe kerkonin me ngulm dy agjentet Ruse.

Sipas te dhenave te sigurta, agjenti i koduar Rus me emrin Zhabarov eshte derguar me mision special nga vete Putin per ne Shqiperi.

Ja cfare i tha agjenti autoriteteve Shqiptare

Putin me ka derguar me misionin e qarte qe une te zbuloj ne Shqiperi se si gatuhet tasqebapi i vertete. E ka provuar dikur ne rinine e tij dhe i ka ngelur fiksim. Ne jemi munduar tja gatuajme sic e bejne ne Shqiperi por gjithmone dicka mungonte tek formula e gatimit. Prandaj Putin me dha urdher mua qe te mar edhe nje guzhinjer me vete dhe te nisemi me misionin special per te gjetur formulen e sakte

Zhabarovi

Ne xhep, agjentit ju gjet letra me kete permbajtje:

Përbërësit

 • 500 gr tul mishi mish viçi ose dashi
 • 500 gr qepë
 • 500 ml ujë
 • 20 ml vaj ulliri
 • 1 lugë gjellë miell
 • 100 ml verë e kuqe
 • 100 ml salcë domate
 • 4 thelpinj hudhër
 • 15 gr kripë
 • 10 gr piper
 • 1 spec i kuq
 • 2 gjethe dafine

Gjethet e dafines ishin shenuar me te zeze ne letren e agjentit sekret. Mesa duket ky eshte perberesi qe mungonte per formulen e duhur te tasqebapit.

Tashme Putin mund te fleje i qete. Gatim te mbare.

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2021. Ndalohet kopjimi këtij materiali.

Leave a Comment