Zbulohet arsyeja e sherrit me çiftin e turistëve në jug. Është kjo banjo që shihni në foto!

Sipas te dhenave te fundit, sherri i djeshem i ciftit Shqiptar ne jug me pronaret e hotelit ka ndodhur per shkak te kesaj banjoje qe shihni ne foto

Pronari i hotelit, ofron nje dhjerje ne ajer te paster, si atraktivitet turistik te zones. Mesa duket burri eshte ulur ne kete banjo per me shume se gjysme ore dhe ne fund nuk ka paguar tarifen prej 10 mije lekesh te vjetra.

Pse ore, prej floriri eshte kjo banjo qe ta paguaj sa qimet e kokes? – mesohet te jete shprehur burri.

Pronari eshte kunderpergjigjur duke i thene se ne kete banjo kane dhjere shume koka shteti perfshire dhe ministra dhe ish ministra e asnje nuk eshte qare per cmimin duke qene se pamja e natyres krijon nje eksperience te jashtezakonshme per personin qe dhjet ne kete banjo.

Por burri eshte treguar kokeforte dhe nuk ka pranuar te paguaje dhe gjithashtu sipas pronarit, ai nuk i ka hedhur uje banjos kur ka mbaruar pune duke bere qe e gjithe zona te mbytej nga nje ere e tmerrshme e keqe.

Qeveria Rama ka vendosur te marre masa te menjeherehme per te shkulur banjon e cila u zbulua gjithashtu se eshte objekt pa leje. Eshte njoftuar Artan Lame qe ta shembi menjehere si ndertim te paligjshem.

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2020. Ndalohet kopjimi këtij materiali.